שקיעה.png

קבלות שבת קהילתיות

קבלות שבת קהילתיות מתקיימות אחת לשבועיים בבית הקהילה, בשעה 17:00.
כדי להגיע אלינו הכניסו בווייז "קהילת תפילת האדם". נשמח לראותכם!
קבלות השבת שלנו מתבססות על המסורת ועל התרבות הישראלית המתחדשת. את השירה מלווה נגינה בפסנתר ולפעמים כלים נוספים. אנחנו יושבים במעגל ולא פעם מתפתחת שיחה בעקבות דברים הנאמרים על פרשת השבוע. הדלת פתוחה לכל המעוניין / מעוניינת לנסות ולהצטרף אלינו.

רוצה לנסות? נא לטלפן לרַבָּה אילה 054-624-6811

ביום שישי 25.10, ניפגש בשעה 17:00 לקבלת שבת במרכז הקהילתי בקיסריה (במועדון שבקומה התחתונה).

נשוב ונהדהד בקבלת השבת את תחילת עונת הגשמים בישראל, זו שהיתה חלק מן המועד שמחת תורה-שמיני עצרת. כמה מתאים שבשבוע בו מתחילים להזכיר בתפילה את הרוח והגשם הסתגרר מזג האוויר, ענני סתיו הופיעו במלוא הדרם ואפשר כבר להוציא מן הארון סוודר דק או צעיף. 

בבתי הכנסת יקראו בשבת מפרשת בראשית ואני עסוקה הפעם באופן בו התורה מספרת על המים- אלה שהיו עוד לפני הבריאה הרצונית של האל. את המים, כך מספרת לנו התורה, האלוהות לא בראה, אלא הגדירה והבדילה בין מים למים. וזה כמובן מזכיר את הגירסה המאוחרת הרבה יותר של סיפור הבריאה, זו המקובלת על מדענים היום. גם בגרסה המדעית החיים החלו בתוך המים ובהיפרדות מן המים. 

בני אדם מספרים לעצמם שהמים היו מעולם ויהיו לעולם. אולי בגלל זה הם- אנחנו!- מתייחסים למים המתוקים, הנקיים, כמובנים מאליהם. אולי בגלל זה אנחנו נוטים להסיר מעצמנו אחריות אישית לשמירה על המים? 

מוזמנות ומוזמנים לבוא ולשמוע על זה מעט יותר בקבלת השבת ובעיקר להאזין לנגינה של לנה ולפנות מקום בגוף וברוח לשלווה של שבת.