top of page

בר/בת מצווה

אירוע חוויתי המותאם למשפחה

באנר יוני 2021.jpeg
  • עליה לתורה - לבנים ולבנות, תהליך של 8 שיעורים מעניינים ובסופו טקס שוויוני מרגש שבו סבא וסבתא, אמא ואבא, כולם יעמדו לצד העולה לתורה, יחזיקו את ספר התורה ויברכו על המעמד.

  • בר/בת מצווה ללא עליה לתורה - סדרת פגישות תפורות אישית לנער/ה ובסופן טקס ישראלי משמעותי.

  • אימהות בנות - תכנית ייחודית חוויתית לאם ובת, או קבוצה של בנות ואימהות (כל מספר משתתפים אפשרי), בהן נעסוק בתכנים של זהות יהודית, התבגרות ויחסי אם-בת. אפשרות לטקס משפחתי או קבוצתי בסיום התוכנית.

  • בר מצווה בנמל קיסריה - הָרָבָּה אילה מתמחה בעליות לתורה בפינות שונות של הנמל.

מעוניינים? נא לטלפן לרַבָּה אילה 0546246811

בנמל קיסריה.jpg

עליית בר מצווה לתורה בנמל קיסריה

בר מצווה.png
שיעור הכנה לבר מצווה.jpg

במהלך שיעור על תפילין כהכנה לבר / בת מצווה

  לא רק בת-מצווש! 

   כתבה מערוץ 10 על הטרנד החדש של בנות מצווה העולות לתורה >
 
קרא עוד

מתוך מכתבי תודה

שלום לרבה איילה,

התרשמתי מאד מטקס בר המצווה שערכת ובעיקר מהדרשה של עידו. חזרתי וקראתי את הדרשה ומאד התפעלתי מהתהליך הנהדר שעשית עם עידו . מורגשת היטב ידך המכוונת, המלמדת ומנחה, אבל גם נותנת מרחב ביטוי אישי גדול לעידו. זו היתה חוויה משפחתית שגם אנחנו, הסבים, היינו שותפים לה לאורך כל הדרך. חווינו איתו את ההתרגשות, את החששות ואת התחזקות הבטחון בהחלטתו לעלות לתורה בבר המצווה שלו . כילד שגדל בחברה חילונית חשוב מאד שניתנה לו ההזדמנות להבין ולחזק את זהותו היהודית. למרות שכנראה ימשיך להיות חילוני ( ימים יגידו...) - חשוב שיגדל להיות הומניסט, פתוח וסובלני ויכיר את הצדדים היפים של היותו יהודי. אני מודה לך על ההשקעה האיכפתיות והידע שתרמת לעידו, ולכל משפחתו.

רינה ברקת, סבתא של עידו, ינואר 2023

לצפייה באלבום בית הקהילה לחצו כאן

בר-מצוה גיא 2.png

אמא של גיא:

מנסה לסכם במילים את האירוע המיוחד של גיא, את העלייה לתורה שלו.

אחרי הרבה לבטים, בחרנו לקיים את האירוע בבית הכנסת הרפורמי ולעבור יחד תהליך עמוק וחידוד בשאלות זהות ובתפיסת העולם הדתית - אֶמונית שלנו.

בחודשים האחרונים עברנו עם גיא מסע בדרך המשמעותית להפיכתו מילד - לנער השייך לעם היהודי ולקהילה. שאלנו שאלות שחיברו אותנו לזהות היהודית שלנו התואמת את תפיסת העולם שאנו חיים לפיה וזאת מתוך שוויון, אהבה וכיבוד האחר ובעיקר זכינו לראות את הילד שלנו שואל, מתעניין ומגבש את האני האישי שלו.

תודה לכל מי שכיבד אותנו ביום המיוחד שלנו.

התרגשנו והרגשנו את האהבה העצומה סביבנו.

מזל טוב ילד שמחה שלנו ♥️♥️♥️

בר-מצוה גיא 1.png

מדברי חברת האם:

...היה בוקר כל כך מיוחד. טקס מכובד ומרגש.

המילים בדרשה של גיא ושלך נגעו לי בלב, האחדות של כל הילדים שלכם, מעוררי הערצה. 🪬🪬🪬🪬🪬 ועוד אחת לגיא🪬.

הרָבָּה, אילה, היתה מקסימה. מרגישים שהיא עושה את זה מתוך כבוד ואהבה גם ליהדות וגם לאנושות!

אמן על כל אחת מהברכות שלה- הכול נאמר בכוונה אמיתית.

התפילה היתה שונה, העלייה לתורה היתה שונה, והכול יחד התחבר לאירוע שונה ומהמם.❤️...

נערה עולה.jpg

אילה,

רציתי לומר תודה רבה על תהליך בת המצווה של בתנו. זה היה כל מה קיוויתי שיהיה וכל מה שהיא רצתה שיהיה. בבקשה תודי בשמנו גם לדפנה רוזנברג המוזיקאית, שפשוט העצימה את השמחה אלפי מונים.

אייקון תודה.png
אייקון תודה.png
אייקון תודה.png

 נערה עולה לתורה ולצידה הרבה אילה המוזיקאית דפנה רוזנברג

לרבה אילה האהובה והיקרה,

שלושת בנינו עלו לתורה. כל אחד הגיעו לגיל מצוות.

מה עושים כשהתאומות בנות מצווה?

מצד אחד, רצינו לציין זאת בטקס. מעין עליה לתורה. מצד שני, לבקשת אחינעם "עליה לתורה בלי תורה ובלי סממני דת". משהו כזה.

נדרשת לא מעט יצירתיות לברוא טקס יש מאין. למלאו בתוכן שיתאים וימצא חן בעיניי כלות השמחה, ובה בעת יהיה מכובד ומכבד את המשפחה והמוזמנים.

אשריני שזכיתי בך.

צלחת את מרבית המשוכות שהציבו לך בנותינו במהלך הדרך. כשהתקשית – השכלת לעקוף ביצירתיות וגם להתגמש כשהיה צורך.

התוצאה הסופית היתה טקס בדיוק כפי שכלות השמחה ואנחנו רצינו.

הטקס, שהיה מכובד, יפה ובעיקר יצירתי, הכיר לכל הנוכחים צדדים חדשים בבנותינו. טקס זה היה אקורד סיום לתהליך המקסים היצירתי והמקורי שעשית עם הבנות בחדשים שקדמו לו.

על כל אלה – רוצה להודות לך,
בשם אחינעם ולוטן, וכל משפחתנו,

כרמל

התאומות אחינועם ולוטן.png

אילה היקרה,
תודה רבה על טקס בר מצווה מקסים ומרגש. עברת איתנו את התהליך בסבלנות ותוך הכלה רבה. ניב הגיע היום מרוגש אבל גם מוכן ואסוף בזכות ההכנה הסבלנית והמקבלת שלך.

תודה רבה על ההשקעה הרבה,
יוני וענת

מוצ"ש, כז שבט תש"פ

תודה לך הרבה אילה סמואלס היקרה,

על החוויה המיוחדת, המגבשת והכל כך מעשירה של הכנת  אור בננו וגם אותנו -ההורים - לטקס בר המצווה . וכמובן על הטקס עצמו  שהובלת ברגישות וקשב לנו ולאורחינו  -טקס  שמהדהד  בליבנו  עד עצם היום הזה . תודה לך על החוויה המרגשת והמעצימה ,

 

יישר כח  מאיתנו : משפחת ברון : אור, יהודה ודורית

יוני 2022

אילה יקרה,

 אין מילים בפינו שיביעו את הערכתנו ותודתנו לטקס בר המצווה המרגש אשר זכינו לחגוג עימך. בתחילה לא הבנו לאן ממש אנו מגיעים, איך זה יראה? מה יהיו תגובות הקהל לטקס שונה?  אך הבחירה הייתה ברורה ואורי, ילד הבר מצווה, קבע את ההחלטה: "אני חוגג בר מצווה רק בדרך הטקס המיוחדת הזו, בו גם אימי וגם אבי יהיו נוכחים ויעלו יחד איתי לתורה" וכך היה. כבר בשיחת הטלפון הראשונה הרגשתי שהבחירה הנכונה היא ברבה אילה, אשר בנועם ובשלווה שלה עזרה להכניס קצת רגיעה בהתרגשות.
 

יחד עימנו ועם הדברים שהיו חשובים עבורנו בנינו את הטקס והצלחנו להגיע לדיוק מושלם.
 

הטקס היה מרהיב ומרגש שלא חווינו כמותו, החגיגה הייתה מלאה בהתרגשות אין אורח שלא קם מכיסאו, מחא דמעה, התקשר, בירך והילל בהתרגשות את האירוע המופלא. הצלחתו הייתה בזכות ההובלה, דרך ניהול הטקס הניגון והשירה המרגשת, ההכוונה שיצרה חיבור בין כולם ונתנה כיווני חשיבה שונים מודרניים, הרלוונטיים לזמננו, והצליחו לגעת בכל אחד ואחת. אנחנו רוצים להביע מילה קטנה עם משמעות גדולה ת ו ד ה על טקס שאין ולא יהיה כמותו!
 

אני שגרירה שלך, שלכם, אני חושבת שהיכולת המדהימה להנגיש את היהדות בצורה אחרת ונעימה השאירה אותי נפעמת ועם חוויה טובה.
 

ממליצה בחום רב, רק להרים את הטלפון ולהרגיש את הנשמה שעומדת מהצד השני ההחלטה כבר תתגבש מעצמה.

בהערכה רבה,
עדי אמא של אורי

אדר, תש"פ

נבו מגבעת עדה.png

גבעת עדה,                                                      אוגוסט 2019

לרבה אילה רונן סמואלס,

לקראת מועד בר המצווה חשבנו בינינו כיצד אנו רוצה לחגוג את האירוע. הגענו להסכמה שחשוב לנו לקיים טקס יהודי משמעותי, מחובר למסורת מצד אחד, אך תואם את אורח חיינו כיום. במילים אחרות - אנחנו רוצים להיות חוליה באותה שרשרת דורות רבים לפנינו ואחרינו. טקס שיהווה המשכיות למסורת יהודית ארוכת השנים, אך יחד עם זאת מכבד את ערכי הזמן של ליברליות ושוויון למשל.

איפה ואיך עושים את זה? גוגל כמובן.

הרמתי מספר טלפונים ובטלפון השלישי ענית וידעתי מיד שהגעתי למקום הנכון. השיחה היתה עמוקה, ערכית ונעימה!

הגענו לפגישה הראשונה והשנייה והשמינית, רוב הזמן בהרכב מלא ועברנו תהליך משפחתי של למידה מיוחד במינו, למידה מעמיקה, מכבדת, רגישה ומעצימה.

בתחילה  (ולמען האמת עד לטקס עצמו) לא ממש ידענו כיצד יראה הטקס. חלקנו, מחוסר היכרות וחלקנו הקטן יותר הכיר מסורת מגירסה קצת שונה.

את יודעת להכיל, לנווט ולתת הרגשה, שאנו בידיים טובות.

ועל כך תודה רבה.

התמונות מן העליה לתורה של נועם מאפשרות גם לראות את הרימונים המיוחדים של ספר התורה שלנו. הרימונים הם מעשי ידיה של האמנית בעיסת ניר גלית שטיינברג . עיצוב הרימונים נעשה בתשומת לב למראה מעיל ספר התורה ובכלל, לאופי בית הכנסת שלנו. האמנית תרמה את יצירתה לקהילה. בגלית מתקיים שילוב נדיר של עין רגישה, ידי זהב ולב טוב ונדיב.
תודה רבה, גלית!

אמא של יונתן (בתמונה) כתבה:

תודה לך אהובה על

תקופה מעצימה, מחברת, מאפשרת,  עם כל כך  הרבה סבלנות וספייס ותובנות. היה לנו מקסים ואנחנו כל כך שמחים שבחרנו בך.
 

תודה מהלב ❤

מאמא של יואב: 

איילה בוקר טוב, שבוע טוב,

כשכתבת לי ״יהיה כייף״ חשבתי לעצמי שאת לא מכירה אותי, אף פעם אירועים הם לא כייף בשבילי. חייבת להודות שצדקת. היה בדיוק מה שחלמתי וחשבתי והאווירה היתה מחממת ונעימה.

קיבלת הרבה מחמאות מהאורחים וההצלחה היתה כשבאו אלה שרחוקים ממסורת ודת ואמרו שזו הפעם הראשונה שהם הבינו והתחברו למה שקורה.

יואב היה בעננים, היה במיטבו, אני לא יכולה לשכוח מאיפה התחלנו...

תודה על הכל,  חגית ​

אילה שלום,
אנו רוצים להגיד תודה, מכל הלב, על הנחיית התהליך המשמעותי והמיוחד לקראת בת המצווה של הדס, וכמובן הנחיית הטקס עצמו.  התהליך כולו - מפגשי הלימוד איתך, ההכנות בין המפגשים, העיון המשותף במורשת, השיחה הפתוחה והמערבת, וכמובן בשלבים המתקדמים גם העיסוק בהכנות לקריאה של הדס בתורה ולדרשה שהיא יצרה וחיברה בהנחייתך תוך שמירת עצמאותה – היה חוויה מיוחדת במינה. חוויה מעצימה ומרגשת, מעניינת ומעמיקה, וגם מאד מהנה. הדרך עצמה נתנה לכולנו המון.
בדרכך הייחודית, בשילוב הקשבה עמוקה יחד עם הבאת קולך שלך, נוצר טקס מיוחד ומרגש, שלא יכולנו לדמיין מוצלח ומתאים ממנו, ואשר הביא לידי ביטוי את היהדות והמורשת ביופיין העמוק, כפי שאנו מאמינים בהן ומחוברים אליהן.
תודה על ההכלה, הרגישות, החכמה והנדיבות. ידעת לקלוע לנקודות החשובות והנוגעות אצל הדס ולעורר אצלה התלהבות מהשיחה ומהעשייה, ועוד חשוב מכך – העצמה אמיתית.  מי יתן ומשפחות רבות יזכו לחוויה כזו בעזרתך והנחייתך,
יישר כוחך,  
אורה ודני

הי אילה,
רצינו להודות לך על שליווית את מאיה לקראת טקס בת המצווה.
הרגישות שלך, הגמישות והעומק איפשרו למאיה להינות מהתהליך ולקחת חלק פעיל בבניית הטקס ובהבנת משמעות גיל המצוות.
מאיה נהנתה לחקור בעזרתך את הפרשה והגיעה לתובנות חדשות על החיים ככלל ועל עצמה בפרט. .
הטקס עצמו היה נפלא, מאיה היתה מאושרת ונרגשת בצורה יוצאת דופן. ועל כך אנו מודים לך מאוד.
מקווים להתראות בהזדמנויות נוספות בעתיד,
מאיה אראלה וערן

הייתה לנו חוויה מדהימה בבית הכנסת שלכם וגם האורחים התלהבו מהאווירה ומהתפילה.
אבא של יוגב

אילה
קיבלנו המון הערות חיוביות מכל החברים והמשפחה. הכל היה מעולה, בועז (שטרנברג, הנגן המלווה) היה בחירה מעולה! כולנו הרגשנו כאילו אנחנו הכרנו אותך כל החיים, תודה רבה עבור ״הבחירה שלך״ להתמחות ביהדות הרפורמית שהביאה לחיבור בין המשפחה שלנו איתך. זאת חוויה שלא לא נשכח לעולם, יש לך מקום שמור ומיוחד בליבנו.
להתראות ולא שלום!

עופר

אילה שלום,
רציתי להודות לך על כך שבזכותך הגשמתי את הבקשה שלי (לעלות לתורה), לימדת אותי דברים חשובים ומעניינים וחלקת איתי בידע שיש לך . נהניתי מהלמידה של הפרשה שלי ומכתיבת הדרשה שלי. זו הייתה חוויה חשובה ומיוחדת עבורי והיא קרתה בעיקר בזכותך, אז תודה רבה על כל מה שעשית זה גרם לי אושר רב!  
הדס

אורי עולה לתורה.png
bottom of page