top of page
reka.jpg
girl.jpg

בת / בר מצוה

בקהילת ״תפילת האדם״ מציינים את המעבר החשוב מילדות לבגרות בתהליך משמעותי ששיאו במפגש משפחה וחברים. בטקס המרגש באווירה שוויונית, יעמדו דורות המשפחה לצד העולה לתורה, עם ספר התורה המיוחד שלנו, ויחגגו את המעמד.

בנינו תהליך ובו שמונה מפגשים מעניינים בהם נכיר את המשפחה ונעצב יחד איתה את הטקס בהתאם לערכיה ותפיסת עולמה.

אצלנו, תוכלו לחגוג גם אמהות ובנות, בתכנית ייחודית המתאימה גם לקבוצה קטנה ובה נעסוק בתכנים של זהות יהודית, התבגרות הבת והקשר עם האם וכמובן עיצוב טקס אישי הולם וחגיגי בסופו.

בעונה המתאימה, ניתן לקיים חגיגות מצווה בנמל קיסריה. רבת הקהילה מתמחה בעליות לתורה במיקומים מיוחדים בגן הלאומי קיסריה.

קראו מחוויות המשפחות שחגגו אצלנו.

reka.jpg

מאמא של יואב: 

איילה בוקר טוב, שבוע טוב,

כשכתבת לי ״יהיה כייף״ חשבתי לעצמי שאת לא מכירה אותי, אף פעם אירועים הם לא כייף בשבילי. חייבת להודות שצדקת. היה בדיוק מה שחלמתי וחשבתי והאווירה היתה מחממת ונעימה.

קיבלת הרבה מחמאות מהאורחים וההצלחה היתה כשבאו אלה שרחוקים ממסורת ודת ואמרו שזו הפעם הראשונה שהם הבינו והתחברו למה שקורה.

יואב היה בעננים, היה במיטבו, אני לא יכולה לשכוח מאיפה התחלנו...

תודה על הכל,  חגית ​

gal.png

לרבה אילה האהובה והיקרה,

שלושת בנינו עלו לתורה. כל אחד הגיעו לגיל מצוות.

מה עושים כשהתאומות בנות מצווה?מצד אחד, רצינו לציין זאת בטקס.

מעין עליה לתורה. מצד שני, לבקשת אחינעם "עליה לתורה בלי תורה ובלי סממני דת". משהו כזה.נדרשת לא מעט יצירתיות לברוא טקס יש מאין. למלאו בתוכן שיתאים וימצא חן בעיניי כלות השמחה, ובה בעת יהיה מכובד ומכבד את המשפחה והמוזמנים.

אשריני שזכיתי בך.

צלחת את מרבית המשוכות שהציבו לך בנותינו במהלך הדרך. כשהתקשית – השכלת לעקוף ביצירתיות וגם להתגמש כשהיה צורך. התוצאה הסופית היתה טקס בדיוק כפי שכלות השמחה ואנחנו רצינו.הטקס, שהיה מכובד, יפה ובעיקר יצירתי, הכיר לכל הנוכחים צדדים חדשים בבנותינו. טקס זה היה אקורד סיום לתהליך המקסים היצירתי והמקורי שעשית עם הבנות בחדשים שקדמו לו.​

על כל אלה – רוצה להודות לך,

בשם אחינעם ולוטן,

וכל משפחתנו,כרמל

BatMizva_Carmel.webp
WhatsApp Image 2023-01-19 at 17.24.13.jpeg

שלום לרבה איילה,

התרשמתי מאד מטקס בר המצווה שערכת ובעיקר מהדרשה של עידו. חזרתי וקראתי את הדרשה ומאד התפעלתי מהתהליך הנהדר שעשית עם עידו . מורגשת היטב ידך המכוונת, המלמדת ומנחה, אבל גם נותנת מרחב ביטוי אישי גדול לעידו. זו היתה חוויה משפחתית שגם אנחנו, הסבים, היינו שותפים לה לאורך כל הדרך. חווינו איתו את ההתרגשות, את החששות ואת התחזקות הבטחון בהחלטתו לעלות לתורה בבר המצווה שלו . כילד שגדל בחברה חילונית חשוב מאד שניתנה לו ההזדמנות להבין ולחזק את זהותו היהודית. למרות שכנראה ימשיך להיות חילוני ( ימים יגידו...) - חשוב שיגדל להיות הומניסט, פתוח וסובלני ויכיר את הצדדים היפים של היותו יהודי. אני מודה לך על ההשקעה האיכפתיות והידע שתרמת לעידו, ולכל משפחתו.

רינה ברקת, סבתא של עידו, ינואר 2023

IMG_4901.JPG
gal.png

עליה לתורה מיוחדת ומקסימה בבית הכנסת הרפורמי בקיסריה תפילת האדם עם הרַבָּה המהממת Ayala Ronen Samuels.

חוויה מרעננת, מרתקת ומומלצת.

gal.png

נערה עולה לתורה ולצידה הרבה אילה המוזיקאית דפנה רוזנברג

נערה עולה.webp
gal.png

אילה,

רציתי לומר תודה רבה על תהליך בת המצווה של בתנו. זה היה כל מה קיוויתי שיהיה וכל מה שהיא רצתה שיהיה. בבקשה תודי בשמנו גם לדפנה רוזנברג המוזיקאית, שפשוט העצימה את השמחה אלפי מונים.

DSC_1473.jpg

אמא של גיא:

 

מנסה לסכם במילים את האירוע המיוחד של גיא, את העלייה לתורה שלו.אחרי הרבה לבטים, בחרנו לקיים את האירוע בבית הכנסת הרפורמי ולעבור יחד תהליך עמוק וחידוד בשאלות זהות ובתפיסת העולם הדתית - אֶמונית שלנו.בחודשים האחרונים עברנו עם גיא מסע בדרך המשמעותית להפיכתו מילד - לנער השייך לעם היהודי ולקהילה. שאלנו שאלות שחיברו אותנו לזהות היהודית שלנו התואמת את תפיסת העולם שאנו חיים לפיה וזאת מתוך שוויון, אהבה וכיבוד האחר ובעיקר זכינו לראות את הילד שלנו שואל, מתעניין ומגבש את האני האישי שלו.תודה לכל מי שכיבד אותנו ביום המיוחד שלנו.התרגשנו והרגשנו את האהבה העצומה סביבנו.

 

מזל טוב ילד שמחה שלנו ♥️♥️♥️

WhatsApp Image 2023-01-03 at 11.03.56 (1).jpeg

מדברי חברת האם:...היה בוקר כל כך מיוחד.

טקס מכובד ומרגש.

המילים בדרשה של גיא ושלך נגעו לי בלב, האחדות של כל הילדים שלכם, מעוררי הערצה.

🪬🪬🪬🪬🪬 ועוד אחת לגיא🪬.

הרָבָּה, אילה, היתה מקסימה.

מרגישים שהיא עושה את זה מתוך כבוד ואהבה גם ליהדות וגם לאנושות!

אמן על כל אחת מהברכות שלה- הכול נאמר בכוונה אמיתית.התפילה היתה שונה, העלייה לתורה היתה שונה, והכול יחד התחבר לאירוע שונה ומהמם.❤️...

Screenshot 2024-04-25 135137.png
gal.png

אילה יקרה,

 אין מילים בפינו שיביעו את הערכתנו ותודתנו לטקס בר המצווה המרגש אשר זכינו לחגוג עימך. בתחילה לא הבנו לאן ממש אנו מגיעים, איך זה יראה? מה יהיו תגובות הקהל לטקס שונה?  אך הבחירה הייתה ברורה ואורי, ילד הבר מצווה, קבע את ההחלטה: "אני חוגג בר מצווה רק בדרך הטקס המיוחדת הזו, בו גם אימי וגם אבי יהיו נוכחים ויעלו יחד איתי לתורה" וכך היה. כבר בשיחת הטלפון הראשונה הרגשתי שהבחירה הנכונה היא ברבה אילה, אשר בנועם ובשלווה שלה עזרה להכניס קצת רגיעה בהתרגשות.
 

יחד עימנו ועם הדברים שהיו חשובים עבורנו בנינו את הטקס והצלחנו להגיע לדיוק מושלם.
 

הטקס היה מרהיב ומרגש שלא חווינו כמותו, החגיגה הייתה מלאה בהתרגשות אין אורח שלא קם מכיסאו, מחא דמעה, התקשר, בירך והילל בהתרגשות את האירוע המופלא. הצלחתו הייתה בזכות ההובלה, דרך ניהול הטקס הניגון והשירה המרגשת, ההכוונה שיצרה חיבור בין כולם ונתנה כיווני חשיבה שונים מודרניים, הרלוונטיים לזמננו, והצליחו לגעת בכל אחד ואחת. אנחנו רוצים להביע מילה קטנה עם משמעות גדולה ת ו ד ה על טקס שאין ולא יהיה כמותו!
 

אני שגרירה שלך, שלכם, אני חושבת שהיכולת המדהימה להנגיש את היהדות בצורה אחרת ונעימה השאירה אותי נפעמת ועם חוויה טובה.
 

ממליצה בחום רב, רק להרים את הטלפון ולהרגיש את הנשמה שעומדת מהצד השני ההחלטה כבר תתגבש מעצמה.

בהערכה רבה,
עדי אמא של אורי

gal.png

To all our family and friends overseas...despite the difficult times our country and people are going through, last Friday we held a Bar Mitzvah celebration for dear Omri on a sunny morning and ideal temperature at the home of a neighbor and friend. The exciting event included a one-of-a-kind Torah exchange under the guidance of the lovely reformist Ayala Ronen Samuels from the Congregation of the Human Prayer in Caesarea who did an interesting and very significant process with Omri, Rabbi Merav Stern who taught Omri with much wisdom and grace to read the sermon with taste, Sharon Levanon - public singing from Kibbutz Yad Mordechai accompanied the ceremony with singing and playing the guitar and made the whole experience more powerful and joyful and of course the food component is very important and excellent from Abir Yacov catering and Shoshana's cake confectionery. Many thanks charming Yoav, the son of Uri Levi and Keren Koch, who documented the event with all his energy, and to all the dear friends who helped set up and dismantle the event with all their heart, creativity and at the height of lightness and love. Final thanks to Nini, our wonderful daughter, and to Omriki who took us on a fascinating journey into ourselves, into our tradition and roots, with a lot of seriousness, depth and purity of heart. We have the right to accompany you through the stages of your life full of content and stand there by your side and with you always.

408768212_7089712384405085_2833306526277680019_n.jpg
gal.png

לכל משפחתנו הרחוקה והחברים הקרובים ושמעבר לים...למרות הזמנים הקשים שעוברים על מדינתנו ועמנו, בשישי שעבר קיימנו חגיגת בר מצווה לעומרי היקר בבוקר שטוף שמש וטמפרטורה אידיאלית בבית של שכן וחבר. האירוע המרגש כלל עלייה לתורה מיוחדת במינה בהנחיית הרבה הרפורמית המקסימה Ayala Ronen Samuels מבית הכנסת קהילת תפילת האדם בקיסריה שעשתה עם עומרי תהליך מעניין ומאוד משמעותי, מרב שטרן שלימדה את עומרי בהרבה חכמה וחן לקרוא את הדרשה בטעמים, שרון לבנון - שירה בציבור מקיבוץ יד מרדכי שליווה את הטקס בשירה ונגינה על הגיטרה והפך את כל החוויה ליותר עוצמתית ומשמחת וכמובן מרכיב האוכל חשוב ומצטיין ביותר מקייטרינג Abir Yacov וקונדיטוריית העוגות של שושנה. המון תודה לכולכם, ליואב המקסים הבן של Uri Levi ו Keren Koch שתיעד את האירוע במלוא המרץ ולחברים היקרים שעזרו להקים ולפרק את האירוע עם כל הלב, היצירתיות ובשיא הקלילות והאהבה. אין עליכם!! כמובן תודות אחרונות לניני הבת המופלאה ולעומריקי שלקח אותנו למסע מרתק לתוך עצמנו, למסורת ולשורשים שלנו, עם המון רצינות, עומק וניקיון לב. יש לנו הזכות ללוות אותך בשלבי החיים מלאי התוכן שלך ולעמוד שם לצידך ואיתך תמיד.

WhatsApp Image 2024-04-25 at 14.45.32.jpeg
gal.png

טקס הבר מצווה של איתי נערך לפני יומיים ואנחנו עדיין נרגשים ממנו.
רצינו להגיד לך תודה מעומק הלב...
הטקס עלייה לתורה של איתי היה מקסים, מרגש. איתי התרגש מאוד, היה מרוצה מאוד מהטקסט ובעיקר נהנה מאוד מהתהליך ומהטקס עצמו כמובן.  חוויה מיוחדת ומקרבת, בדיוק מה שחשבנו ומה שרצינו, שכל המשפחה תתאחד ביחד לרגעים של שמחה, של התרגשות.
תודה רבה על תשומת הלב האישית והחמה, על תחושת המשפחתיות והשייכות במהלך הטקס ובמהלך תקופת ההכנה.
תודה על הרגישות שלך, על הנועם שלך,  על הסבלנות וההכלה. בדיוק מה שאיתי היה צריך - הצלחת לאתגר אותו, לעורר את הסקרנות שלו, לחשוב מנקודות מבט אחרות.
תודה על קבלת האחר, השונה, שכל אחד רצוי ומתקבל  בברכה.
בזכותך הפכה חווית העליה לתורה לאירוע מרגש ומשמח, שאיתי בוודאי לא ישכח לעולם וכך גם אנחנו.
 
מש' חיימוביץ🤗🥰🙏

אפריל 2024

bottom of page